poniedziałek, 11 grudzień 2023 00:57
Gaźnik G12

Jest to pierwszy gaźnik stosowany w polskich silnikach motorowerowych.
Prawdopodobnie tworząc gaźnik wzorowano się na gaźnikach do silników z DDRowskich Simsonów.
Poraz pierwszy użyto go w 1957 roku w silnikach SM01 montowanych w Rysiach.
Gaźnik mógł posiadać okapnik, i różne rodzaje filtrów powietrza w zależności od modelu silnika i motoroweru w jakim go montowano.

Please publish modules in offcanvas position.