Rzecz w wytrwałości

15 marzec 2016 Artykuły 329
Administrator

Written by

Rzecz w wytrwałości

Moja przygoda zaczęła się w połowie , 1998 roku, być może nie jest to długo, a może i jest, ale nie jest to teraz istotne. Moim pierwszym sprzętem był jeden z popularniejszych motorowerów w tym okresie - Romet Kadet 180. Niewielki przebieg, dwubiegowy silniczek z 1,1 KM "pod tyłkiem", dość ciekawa pozycja za kierownicą - zajeździłem go po miesiącu.Silniczki rowerowe

15 marzec 2016 Artykuły 387
Administrator

Written by

Silniki pomocnicze

Wbrew pozorom różnorodność silników pomocniczych jest tak duża, że napewno starczyłoby tego na osobną stronę. Ja ograniczę się tutaj do przedstawienia tych najbardziej charakterystycznych dzieląc je według sposobu przekazywania napędu. Możemy bowiem spotkać silniki napędzające koło przednie lub tylne, za pomocą rolki lub łańcucha/paska napędowego. Chciałbym jednak zacząć od silników umieszczonych bezpośrednio w piaście.
Silnik Wankla

15 marzec 2016 Artykuły 342
Administrator

Written by

Silnik Wankla

Najbardziej znanym przedstawicielem silników spalinowych jest silnik tłokowy. silnik Wankla

Wszystkie mają swoje wady i zalety. Podstawową wadą silnika tłokowego stanowią niekorzystne skutki zmienności kierunku i prędkości ruchu tłoka względem cylindra. Przyśpieszenia o zmiennych kierunkach i wartościach wywołują duże siły bezwładności obciążające części mechanizmu korbowego. Powoduje to konieczność wyrównoważania tych sił i momentów od nich pochodzących. Konstrukcję tłokowych silników czterosuwowych komplikuje dość złożony mechanizm rozrządu. Chęć wyeliminowania choć części wad zrodziła idee stworzenia silnika, którego tłok zamiast ruchu postępowo - zwrotnego wykonywałby ruch obrotowy.
Jak zrobiłem "żółte tablice" na Żaka Mr2

15 marzec 2016 Artykuły 937
Administrator

Written by

Jak zrobiłem "żółte tablice" na Żaka Mr2? Dzisiejszego poranka zwieńczyłem kilkumiesięczne starania mające na celu zarejestrowanie mojego Żaka Mr2 jako pojazdu zabytkowego. Cała procedura nie była zbyt skomplikowana, ale wymagała nieco pracy, cierpliwosci i dużo determinacji.
Pierwsza sprawa to żeby cokolwiek zacząć robić musimy mieć albo komplet dokumentów (dowód rejestracyjny, komplet umów) lub chociaż dowód kupna sprzedaży w przypadku gdy kupiliśmy pojazd bez dokumentów. Dziwią mnie więc wszelkie oferty kupna Żaka Mr2, WSK, Rometa czy innych pojazdów bez dokumentów - gdzie sprzedający nie che wystawić takiego dowodu kupna sprzedaży.Szukaj na Jacomoto

Kalendarz

« October 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31