Te komary są pożyteczne

01 listopad 2018 Written by o jednośladach 2840
"TE KOMARY SĄ BARDZO POŻYTECZNE

      
Kto ma hulajnoge- marzy o rowerze, kto ma rower-myśli o motorowerze. Tak to już w życiu bywa...

Wiele dzieci ma rowery, wiec i marzenia o motorowerze są powszechne.
Motorower jest rzeczywiście praktycznym środkiem lokomocji. Powstał, jak sama nazwa mówi, przez połączenie roweru z małym silniczkiem doczepnym. Przydaje się w mieście i na wsi, można jeździć do szkoły i na wycieczki. Posługiwanie się motorowerem nie nastręcza trudności, a użytkowanie go nie jest specjalnie kosztowne. Toteż nic dziwnego, że pojazdy te bardzo rozpowszechniły się na całym świecie.
W Polsce motorowery produkują Zjednoczone Zakłady Rowerowe w Bydgoszczy. Wytwarza się tam dobrze znane w całym kraju "Komary". Motorowery te cieszą się dobrą opinią . Są lekkie starannie wykonane i mają zgrabną sylwetkę . Swoim wyposażeniem prawie nie ustępują motocyklom. Mają mocną rurową ramę , szybkościomierz z licznikiem kilometrów, osłonę łańcucha, bębnowe hamulce, schowek na narzędzia.
W sklepach Motozbytu sprzedawane są dwa rodzaje motorowerów "Komar": model "2320", w cenie 4500zł, i model "2330" za 4900zł. Ten droższy ma miękkie zawieszenie tylnego koła, na teleskopach.
Na "Komarze", zgodnie z przepisami, można jeździć z szybkością do 40 km na godz. A kierowcą motoroweru można zostać po ukończeniu 13 lat , oczywiście jeżeli się ma kartę rowerową .
Polskie motorowery znajdują wielu nabywców za granicą. Sprzedajemy je na Węgry, do Finlandii i do NRF.

Zdzisław Podbielski

Tekst powstał dzięki Aleksandrowi
Last modified on wtorek, 14 listopad 2023 12:32